گروه صنایع پوشش کاغذ البرز
Alborz Coated Paper Industrial Group
اخبار و مقالات
تلاش برای ثابت نگه داشتن قیمت کاغذ
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما نخواهیم گذاشت قیمت کاغذ‌ افزایش پیدا کند و بر ثابت ماندن قیمت دسترسی مردم به کتاب و مطبوعات پافشاری می کنیم

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، علی جنتی در در خصوص ارزیابی کمی و کیفی نشر کتاب در سال ۹۳ اظهار داشت: در حوزه کتاب از نظر کمی ما شاهد افزایش قابل توجهی هستیم. در سال ۹۲ مجموعا تعداد کتاب‌هایی که در ایران به چاپ رسید شامل ۶۶ هزار عنوان بود که البته بخش عمده‌اش چاپ اول بود؛ اما امسال طبق آماری که داشتیم تا اول اسفندماه ۶۴ هزار عنوان کتاب منتشر شده است.

ضمن این‌که پیش‌بینی ما این است که تا اواخر اسفندماه عنوان کتاب‌های منتشرشده به ۷۰ هزار عنوان برسد. بنابراین کاملا روشن است تعداد عناوینی که در سال ۹۳ به چاپ رسیده افزایش پیدا کرده است.

او در ادامه به تیراژ کتاب‌های منتشرشده در سال ۹۳ اشاره و عنوان کرد: در حوزه تیراژ کتاب هم ما امسال احساس نکردیم که تیراژ کمتری نسبت به سال گذشته داشته‌ ایم.

جنتی اضافه کرد: ضمن اینکه تلاش ‌مان این است تا شرایطی را فراهم کنیم که کتاب و همچنین مطبوعات با قیمت ارزان ‌تر به دست مردم برسد. در حال حاضر هم که بحث تعرفه واردات کاغذ مطرح است، یکی از مسائلی که همراه با وزارت صنعت، معدن و تجارت به طور جدی آن را دنبال می‌کنیم همین مسئله است.

در حال حاضر هم قانون تعرفه صادرات و واردات در دولت به زودی به تصویب می رسد و ما تلاش خواهیم کرد تا قیمت کاغذ‌ افزایش پیدا نکند و ثابت بماند تا دسترسی مردم به کتاب و مطبوعات بیشتر شود.

وزیر ارشاد در خصوص ماجرای رفع کسر بودجه نمایشگاه کتاب نیز گفت: من اصلا باید بپرسم آیا کسری بودجه داشته‌ایم یا خیر!

منبع خبر : آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران