گروه صنایع پوشش کاغذ البرز
Alborz Coated Paper Industrial Group
اخبار و مقالات
درخواست حمایت وزارت صنعت و اتاق بازرگانی از تدوین برنامه ۵ ساله صنعت کاغذ
رییس سندیکای کاغذ و مقوا از تدوین برنامه ۵ ساله صنعت کاغذ در این سندیکا خبر داد و گفت:‌ اتاق بازرگانی و وزارت صنعت باید به کمک سندیکا بیایند تا این طرح پژوهشی که نیازمند بودجه ۲ تا ۳ میلیارد تومانی است با موفقیت انجام شود.


به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بدی ایران، ابوالفضل روغنی رییس سندیکای کاغذ و مقوا‌ از تدوین برنامه 5 سال کاغذ در این سندیکا خبر داد و گفت:‌ یکی از اتفاقات بزرگی که در کشور هند در سال‌های گذشته رخ داده مطالعه پایه‌ای روی صنعت کاغذ‌سازی است. ما نیز در ایران می‌خواهیم الگوی هند را در ایران پیاده سازی‌کنیم.

وی ادامه داد:‌ مقدمات تدوین برنامه 5 ساله صنعت کاغذ انجام شده و در حال بررسی و مشاوره هستیم،‌ باید از کارشناسان مختلف در زمینه بررسی بهترین نقطع جغرافیایی در کشور برای تولید کاغذ کمک بگیریم،‌ پس از اینکه برنامه‌ریزی لازم انجام شد‌.

روغنی تصریح کرد:‌ نتایج پژوهش‌ها را در قالب یک برنامه کاربردی به دولت پیشنهاد خواهیم داد،‌ چرا که هزینه‌های این تحقیق و توسعه هزینه‌های نسبتاً‌ زیادی است، انتظار ما این است که دولت حمایت‌های مالی لازم را انجام دهد. اتاق بازرگانی و وزارت صنعت و معادن تجارت باید به کمک این طرح بیایند، چرا که نیازمند هزینه‌ای 2 تا 3 میلیارد تومانی هستیم.

مدیرعامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران با بیان این مطلب که هدف از تدوین این برنامه افزایش تولید کاغذ در کشور است،‌ گفت: در حال حاضر سالانه 2 میلیون تن کاغذ در ایران مصرف می‌شود که 700 هزار تن آن در داخل تولید می‌شود و یک میلیون و 600 هزار تن نیز از طریق واردات تأمین می‌شود.

وی ادامه داد: حاشیه سود صنعت کاغذ پایین و بین 3 تا 7 درصد است،‌ بنابراین در مقایسه با سایر صنایع کمتر مورد استقبال سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد،‌ با تدوین این برنامه می‌توان سرمایه‌گذاری‌های هدفمند را به سمت صنعت کاغذ جذب کرد.

منبع خبر : آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران