گروه صنایع پوشش کاغذ البرز
Alborz Coated Paper Industrial Group
اخبار و مقالات
قیمت کاغذ تغییر جدی نخواهد کرد
رییس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا در پاسخ به نگرانی های مطرح شده مبنی بر افزایش قیمت کاغذ در بازار با توجه به افزایش نرخ تعرفه واردات کاغذ روزنامه گفت: قیمت کاغذ در سال جدید تغییری نداشته و قصد تغییر آن نیز وجود ندارد.

ابوالفضل روغنی گلپایگانی، مدیرعامل کارخانه چوب و کاغذ مازندرانبا اشاره به وضعیت کاغذ در سال جدید گفت:‌ متأسفانه ما هنوز شاهد انبار کاغذهای وارداتی به کشور هستیم، حجم واردات کاهش یافته است، اما کماکان وجود دارد که این برای صنعت کاغذ کشور اصلا خبر خوشی نیست.
وی ادامه داد:‌ با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید داخل این خبر خوشایند نیست که با پول منابع نفتی و ارزهای خارج شده از کشور بخواهیم کاغذ به کشور وارد کنیم،‌ در حالی که انبارها مملو از کاغذهای وارداتی است.

روغنی با اشاره به نگرانی‌هایی که برخی نسبت به افزایش قیمت کاغذ در سال جدید مطرح کرده و مهمترین دلیل آن را افزایش تعرفه واردات کاغذ روزنامه از چهار درصد به هفت درصد دانسته‌اند‌‌، گفت:‌ قیمت کاغذ تغییر جدی نداشته و قصد تغییر محسوسی هم نیست، در حال حاضر همان قیمت‌های سال گذشته است و تا اردیبهشت و خرداد ماه بعید به نظر می‌رسد این ثبات قیمت دچار تغییر شود.

روغنی با اشاره به تصویب افزایش تعرفه واردات کاغذ از چهار درصد به هفت درصد گفت:‌ با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب مسئولان و دولت باید از تولید داخلی حمایت کنند،‌ وضع تعرفه‌های واردات یکی از این حمایت‌ها است، کشورهای بزرگ اروپایی نیز تعرفه دارند و اقتصاد خود را کنترل می‌کنند.

وی با اشاره به ارزیابی از وضعیت بازار کاغذ افزود:‌ کارشناسان اقتصادی معتقدند تورم به مراتب بهتر از رکود است. رکود سنگین و مزمن بوده و زمانی که اقتصاد درگیر آن می‌شود، به راحتی نمی‌تواند خارج شود. ثبات قیمت در طول ماه های اخیر در حکم آرامش قبل از طوفان است‌، وضعیت صحیح این است که ما شاهد افزایش قیمتی با شیب بسیار ملایم باشیم.

منبع خبر : آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران