گروه صنایع پوشش کاغذ البرز
Alborz Coated Paper Industrial Group
اخبار و مقالات
عاکف: بازار کاغذ داخلی باید از حالت انحصاری خارج شود
افزایش کیفیت کاغذهای داخلی فرمول پیچیده‌ای ندارد و قطعا اگر اراده شود می‌توان این مهم را محقق کرد
سعید عاکف، مدیر انتشارات ملک اعظم در گفتگو با «نسیم»، با بیان اینکه اگر بتوانیم کاغذ تولید داخل را بیابیم، حتما از آن برای چاپ آثارمان استفاده می‌کنیم، گفت: حدود 2 سال پیش بعد از 3 ماه در نوبت ماندن از طریق تعاون ناشران توانستیم تنها به اندازه چاپ 3 و 4 کتاب از کاغذ تولید داخل را استفاده کنیم.
وی ادامه داد: اگر قرار است اتفاقی در حوزه کاغذهای تولید داخل رخ دهد، باید این حوزه از حالت انحصاری خارج شود. به عبارت دیگر در حال حاضر بازار کاغذهای داخلی مانند برخی بازارهای دیگر دارای سلطان است که باید این سلطان در بازار از بین برود.
مدیر انتشارات ملک اعظم با بیان اینکه تا زمانی که بازار کاغذ داخلی از حالت انحصاری خارج نشود، اتفاقی در اینبازار رخ نمی‌دهد، اظهار داشت: در حقیقت بازار کاغذهای داخلی باید به گونه‌ای شود که هر کسی که می‌خواهد بتواند به راحتی در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده و به تولید و توزیع کاغذ بپردازد.
عاکف تصریح کرد: کاغذ در نجات صنعت نشر کشور نقش موثری را ایفا می‌کند، با این حال برخی نظرشان این است که تولید کاغذ در داخل کشور محقق نشود.
وی با اشاره به کیفیت کاغذهای تولید داخل گفت: کاغذهای داخلی کیفیت چندان مناسبی ندارند ولی می‌توان کیفیت آنها را افزایش یافت؛ چرا که افزایش کیفیت کاغذهای داخلی فرمول پیچیده‌ای ندارد و قطعا اگر اراده شود می‌توان این مهم را محقق کرد.